شركت بازرگاني ققنوس - سهامي خاص

واردات كالا از چين، واردات کالا از دبی، واردات کالا از سایت خارجی، ترخيص كالا از گمرك

 

 

قاچاق كالا از دبي - حمل بار ته لنجي - حمل بار از دبي با لنج

قاچاق كالا از دبي , حمل بار ته لنجي , حمل بار از دبي با لنج , قاچاق كالا از دبي چگونه انجام مي شود , روش هاي قاچاق از دبي , ورود كالاهاي قاچاق به ايران , ته لنجي , ملواني , شركت قاچاق كالا , واردات قاچاق , قاچاقچي , چترباز , خاله , لنج , گمرك , شوتي , حجم قاچاق كالا , دبي , قاچاق از دبي , لنج قاچاق

قاچاق از دبی چگونه انجام می شود ؟

روش های قاچاق کالا یا واردات غیر رسمی از دبی چگونه در کشور ما انجام می شود ؟

قاچاق کالا از دبی بدین معنا است که کالایی را از دبی به ایران وارد کرده و از پرداخت عوارض گمرکی به هر روشی امتناع ورزید , که متاسفانه قاچاق کالا از دبی بیشترین حجم از قاچاق در کشور را در بر میگیرد .

 

روش های قاچاق از دبی :

واردات ته لنجی :

واردات ملوانی از دبی یا واردات ته لنجی از دبی , در این روش با توجه به اینکه هر ملوان امتیازی دارد که می تواند در سال 6 بار و هر بار تا سقف 1500 دلار برخی از کالا های تعیین شده از جمله روغن , برنج , شکر و دیگر کالا ها عمومی را بدون پرداخت عوارض گمرکی وارد کشور کند , متاسفانه ملوانان با توجه به اینکه می خواهند کسب درآمد بیشتری کنند و تجار هم به دنبال پرداخت عوارض گمرکی کمتری هستند از این طریق اقدام به واردات از دبی می کنند , البته کالا های ته لنجی وارد شده در اصل بایستی فقط در همان اسکله یا بندرگاهی که وارد می شود مورد استفاده قرار گیر و خارج کردن از ان منطقه به معنی قاچاق ان است , اما قاچاقچیان با روش ها و ترفند هایی کالا های ته لنجی را از ان منطقه خارج و به سمت تهران و دیگر مراکز استان ها ارسال می کنند , اصطلاحا به قاچاقچیان باربر , شوتی , چتر باز یا خاله هم گفته می شود .

برخی از اسکله های جنوبی دارای ته لنجی می توان به آبادان , بوشهر , گناوه , ریگ , دیر , کنگان , خمیر , دلوار ,بناب , چابهار و غیره نامبرد , می بینید هم که تعدادشان کم هم نیست و هر بندرگاه هم شاید متوسط 10 الی 50 لنج بین 100 تا 500 تن دارد , شاید بخش عظیمی از قاچاق کالا توسط لنج ها صورت می گیرد .

واردات قاچاق کانتینری :

در روش دیگر قاچاق کالا از دبی , کالا ها در کانتینری جاسازی می شود و وارد یکی از گمرکات و مبادی رسمی مانند بوشهر یا خرمشهر می شود , اما به هنگام کالا به گونه ای اظهار می شود که عوارش کمتری پرداخت می کند , به این نوع قاچاق , قاچاق شبه قانونی می گویند , چون در ظاهر همه چیز قانونی است , اما در عمل کل ماجرا غیر قانونی است .

معمولا قاچاقچیان که با استفاده از اظهار کالای نادرست اقدام به واردات می کنند , بسیار سازمان یافته و در حجم بالا به قاچاق کالا مبادرت دارند .

واردات قاچاق از دبی از طریق مناطق آزاد :

در این روش قاچاق کالا از دبی به مناطق آزادبی مانند قشم , کیش , چابهار یا خرمشهر وارد می شود , با پرداخت عوارش جزئی گمرکات مناطقه آزاد , سپس از طریق روش های جاسازی در کانتینر , حمل با مسافر و غیره کالا ها را به سمت شهر های مرکزی قاچاق می کنند .

صراحتا می گوییم , با توجه به شرایط در حال حاضر ریسک قاچاق کالا از دبی بسیار بالا رفته است و به هیچ وجه به هیچ تاجری توصیه نمی شود , چراکه قاچاق کالا با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باعث از بین رفتن تولید و اشتغال جوانان می شود .

البته دولت هم مقصر در این زمینه است , چرا که عوارض گمرکی بالا , بیش از حد طول کشیدن زمان ترخیص کالا و مالیات زیاد باعث می شود برخی از تجار رو به قاچاق بیاورند و همه ریسک های آن را نیز به جان می خرند .

کم اظهاری :

در این روش صاحب کالا محموله خود را قانونی اظهارمیکند و فقط برخی اطلاعات را کم اظهار میکند مثلا ارزش کالا را کمتر می زند.

استفاده از ظرفیت ترانزیت :

در این روش کالا با هدف عبور از کشور و صادرات به یک کشور دیگر وارد می شود ولی در میانه راه تخلیه و با کالایی دیگر جایگزین می گردد

با توجه به سیستمهای امنیتی گمرک و گمرک الکترونیک و فرمایش مقام معظم رهبری مبنی برسوزاندن کالای قاچاق ما به وارد کنندگان قاچاق را توصیه نمی کنیم.

قاچاق كالا از دبي , حمل بار ته لنجي , حمل بار از دبي با لنج , قاچاق كالا از دبي چگونه انجام مي شود , روش هاي قاچاق از دبي , ورود كالاهاي قاچاق به ايران , ته لنجي , ملواني , شركت قاچاق كالا , واردات قاچاق , قاچاقچي , چترباز , خاله , لنج , گمرك , شوتي , حجم قاچاق كالا , دبي , قاچاق از دبي , لنج قاچاق